Najlepszy fotograf weselny!

Jak znaleźć idealnego fotografa na wesele?

To pytanie zadaje sobie chyba każdy. W końcu to na zdjęciach zapisujemy wspomnienia tego wyjątkowego dnia! Dlatego wybór idealnego fotografa wydaje się być kluczowy;)

No więc tak fotograf weselny powinien:

 • mieć profesjonalny sprzęt
 • mieć bajkowe portfolio
 • posiadać doświadczenie w fotografii ślubnej
 • być sprawdzony czy też polecony przez znajomych

Takiego fotografa na ślubie mieliśmy i my…

I zdjęcia, które dostaliśmy były super jakości, ale brakowało im tego czegoś…

I wiecie co się okazało?

Najfajniejsze ujęcia zrobili goście!

Bo chyba trochę tak jest, że gdy zbliża się fotograf to każdy chce wypaść jak najlepiej, a jak zdjęcia robimy sami, a zwłaszcza jak robią je najmłodsi to jesteśmy bardziej spontaniczni i autentyczni;)

Jakoś tych zdjęć pozostawała oczywiście daleko w tyle, ale czy to jest najważniejsze?;)

To do czego Was zachęcam to „zatrudnienia” dodatkowych fotografów, którymi będą dzieci!

Fotograficzne wyzwanie czyli jak skutecznie zająć  dzieci na weselu;)

Przygotujcie listę ujęć do sfotografowania takich jak:

 • młoda para
 • pocałunek pary młodej
 • pierwszy taniec
 • tort weselny
 • selfie
 • ja i młoda para
 • najstarszy/najmłodszy tancerz na parkiecie
 • król parkietu
 • romantyczny pocałunek
 • moi rodzice na parkiecie
 • element dekoracji weselnych
 • wyjątkowy moment – cokolwiek to może oznaczać;)

Na liście umieśćcie pozycje, które będą ważne dla Was! Ale pamiętajcie, żeby to były ujęcia, które każde z dzieci będzie w stanie wykonać bez problemu. Odpada więc wskazywanie na liście konkretnych cioć i wujków bo część dzieci nie będzie ich po prostu znała;)

Skoro już wiemy co fotografować to jeszcze pozostaje pytanie jak?

Tu mamy kilka możliwości:

Aparaty jednorazowe

To rozwiązanie ma tą zaletę, że każde z dzieci dostaje swój aparat np. jako element paczki weselnej. Co więcej często można spersonalizować tekturową obudowę takich aparatów;)

Niestety zdjęcia z takich aparatów trzeba wywołać, co w dzisiejszym świecie, wcale nie jest takie proste;)

Efekt będzie widoczny dopiero po weselu no i dzieci najczęściej przywiązują się do takich gadżetów więc zabieranie ich pod koniec wesela to nie najlepszy pomysł. Jeśli dzieci zabiorą aparaty do domu to część zdjęć pewnie nigdy nie zostanie wywołana, a Wy zobaczycie pewnie jeszcze mniej… choć niewątpliwą zaletą aparatów jednorazowych jest możliwość zrobienia odbitek!

Rozwiązanie to więc jest zdecydowanie bardziej zabawą dla zabawy;)

Jakie mamy zatem inne opcje?

Aparaty natychmiastowe

To aparaty takie jak Instax czy Polaroid, które “wypluwają” zdjęcia zaraz po ich wykonaniu! A więc dokładnie wiemy jak się zdjęcie udało no i mamy je w wersji fizycznej! Co w dzisiejszych czasach jest coraz rzadsze;)

Dużą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że zabawę w fotografów można zamienić w prawdziwy konkurs i wybrać najlepszego fotografa weselnego! Co więcej w głosowanie możemy zaangażować wszystkich gości;)

Innym sposobem na wykorzystanie takich zdjęć, i co ważne dalsze zaangażowanie dzieci, jest poproszenie najmłodszych fotografów o uzupełnienie nimi księgi gości czy też przygotowanie pamiątkowego albumu dla pary młodej!

Ale…

O ile same aparaty można wypożyczyć (choć przy większej ilości dzieci może to być problematyczne) to trzeba do nich dokupić jeszcze wkłady, które do tanich nie należą. Co z kolei można przekłuć w dodatkowe wyzwanie bo ograniczona ilość zdjęć to potrzeba przemyślenia fotograficznej strategii;)

Skoro dostępność aparatów dla wszystkich dzieci może być problemem mamy jeszcze jedną możliwość wykorzystania aparatów natychmiastowych czyli wyzwanie grupowe! Ale, żeby każde z dzieci mogło się w nie zaangażować warto zaproponować trudniejsze ujęcia! Na przykład cała drużyna tańcząca z panną młodą;)  Inną opcją jest rozdanie atrybutów powszechnie wykorzystywanych w fotobudkach i przygotowanie listy ujęć z wykorzystaniem konkretnych kombinacji tych przedmiotów:)

Ale jeśli nie przypadły Wam do gustu ani aparaty jednorazowe, ani te natychmiastowe możecie zaproponować zmodyfikowaną wersję tego wyzwania, a więc zabawę do której wystarczy tylko ołówek czy długopis! Już niebawem artykuł na ten temat czyli zabawa  znajdź gościa, który…

 

Ps. Pamiętajcie, że sama ceremonia zaślubin, zwłaszcza ta mająca miejsce w kościele, wymaga powagi dlatego zabawę w fotografów najlepiej rozpocząć na sali weselnej!

Góra strony