Oddzielny stół dla dzieci na weselu czyli zapowiedź…

Nie jest tajemnicą, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie;)

Stoły to jedna z pierwszych rzeczy na jaką zwracają uwagę goście wchodząc na salę weselną. Dekorując salę chcecie, aby goście byli zachwyceni, ale mało które dziecko będzie oczarowane pięknymi kwiatami czy świeczkami;)

Dlatego warto, aby stół dla dzieci był nie tylko magiczny, ale też był zapowiedzą….

No właśnie czego?;)

Świetnej zabawy!

Pozostaje tylko pytanie jak to zrobić?

Wyróżniające się dekoracje

Proponuję zacząć od dekoracji! Ale zanim zaczniecie je planować pamiętajcie o dwóch rzeczach:

 • dekoracje na stole dla dzieci muszą być bezpieczne! czyli świeczki, czy wysokie szklane wazony zdecydowanie odpadają
 • dowiedzcie się na sali weselnej czy i jakimi udogodnieniami dla dzieci dysponują np. plastikowa zastawa czy nieplamiące się obrusy

Jak już to mamy ustalone możemy działać:)

Wyróżniające się dekoracje to takie, dzięki którym dzieci będą od razu wiedziały gdzie jest ich stolik. Idealnie jakby mogły go też widzieć z daleka, tak aby w ferworze zabawy bez trudu mogły go odnaleźć;)

Tu niezawodne są balony z helem! Możemy je wykorzystać:

jako zamiennik bukietu z kwiatami

przywiązać każdemu z dzieci do jego krzesełka

przywiązać do upominków dla dzieci

Dwa ostatnie rozwiązania mają tą zaletę, że każdy już na samym początku dostaje swojego balonika! Co więcej mając swojego balonika maleje pokusa zabawy tymi, które są dekoracją sali;) a więcej o balonach na weselu przeczytacie w poście Balonowy zawrót głowy.

Innym sposobem na wyróżniające się dekoracje jest wplecenie w dekoracje, które wybraliście dziecięcych motywów. Czyli np. jeśli na stołach będzie konfetti to to na stole dla dzieci można je zrobić kolorowe albo w kształcie zabawek;)

U nas na weselu każdy z gości miał przy krześle drewnianą zawieszkę. Dla dorosłych były jednorodne natomiast każde z dzieci miało inną z dziecięcymi motywami jak np. miś czy samochodzik. Przy czym staraliśmy się tak je dobrać, aby odpowiadały zainteresowaniom naszych najmłodszych gości. To rozwiązanie miało też tą zaletę, że każde dziecko dokładnie wiedziało gdzie jest jego miejsce!

Pamiętajcie tylko, aby dekoracje, zwłaszcza te widoczne z daleka, nie zdominowały dekoracji reszty sali. Najprościej o to zadbać dbając o spójną kolorystykę. Jeśli do dekoracji sali wykorzystujecie balony w określonym kolorze to niech te dla dzieci też takie będą. Jeśli macie kolor wiodący to niech będzie on też dominującym na stole dla dzieci! U nas dominował bordowy dlatego zawieszki na krzesłach dzieci były mimo, że w odmiennych kształtach to wszystkie bordowe.

Ale gdzie ta zapowiedz dobrej zabawy?

Dla części dzieci już samo to, że siedzą przy oddzielnym stole i mogą poczuć się jak dorośli będzie zabawą, ale możemy jeszcze bardziej zaczarować to miejsce!

Najprostszym sposobem jest stół pełen słodyczy lizaków, waty cukrowej, cukierków, czekolady, ale z tym chwilę zaczekajmy!

Dajmy szansę najmłodszym zjeść spokojnie obiad, kolacje na słodycze będzie jeszcze czas;)

Skoro słodycze nie to jak?

Przygotujcie kilka pojemników które stylem będą odpowiadały Waszym dekoracjom weselnym i napełnijcie je skarbami!

Mogą to być:

 • kredki
 • kolorowanki
 • klocki
 • samochodziki
 • Puzzle
 • Bańki mydlane
 • jednorazowe tatuaże
 • maski
 • zwierzątka
 • a nawet serpentyny czy rożki z konfetti.

Dzieci doskonale będą wiedziały jak je wykorzystać;) Pamiętajcie tylko, żeby było sprawiedliwie i lepiej z zapasem niż jakby miało dla kogoś zabraknąć baniek mydlanych;)

Kolejnym elementem, który idealnie urozmaica stół dla dzieci są papierowe podkładki pod talerze pełne kolorowanek i łamigłówek. Nie tylko zajmą najmłodszych gości, ale też pomogą w utrzymaniu czystości na stole;) No i oczywiście można się pokusić o przygotowanie ich spersonalizowanej wersji z Waszymi motywami weselnymi!

Zapowiedzią super zabawy mogą być również upominki dla najmłodszych, ale o tym opowiem Wam więcej już niebawem!

I na koniec wisienka na torcie;)

Czyli obiecane słodkości;)

Skoro nie stawiamy ich od razu to znajdźcie moment (np. Pierwszy taniec czy wspólna zabawa dla dzieci), w którym kiedy obsługa będzie miała chwilę na osłodzenie dziecięcego stołu! Ale tak, żeby to było naprawdę wow! Może pojawić się wata cukrowa i lizaki i czekoladowa fontanna i żelki i cukierki i ciastka i czekoladki i owoce i wszystko co dzieci lubią najbardziej i tak żeby tego było duuużo;)

Ciekawym pomysłem (choć wymagającym nadzoru) jest wspólne przygotowywanie słodkości o czym dowiecie się więcej już niedługo;)

 

 

Góra strony