Weselne kolorowanki dla dzieci

Kolorowanki to swoisty klasyk jeśli chodzi o zajęcie dzieci! Dlatego tak często można je spotkać wszędzie tam, gdzie dzieci się nudzą i trzeba je czymś zająć;)

Ale o tym, że skutecznie potrafią wciągnąć dobrze wiedzą i dorośli o czym świadczy popularność wszelkiego rodzaju kolorowanek antystresowych;)

Zaletą kolorowanek jest też to, że można je zorganizować dość szybko i niewielkim kosztem!

Zobaczmy więc jakie opcje mamy do wyboru:

Drukujemy weselne kolorowanki

To najprostsze i najtańsze rozwiązanie!

Wystarczy zapytać wujka Google, podłączyć domową drukarkę i gotowe;) Choć warto poświęcić dłuższą chwilę i znaleźć kolorowanki o tematyce weselnej;)

Ile kolorowanek wydrukować?

Najlepiej tak, żeby dla każdego dziecka były co najmniej 3!

Wydrukowane kolorowanki możecie położyć po prostu na stole, albo dla każdego przygotować oddzielny zestaw w ramach paczki dla dzieci. W obu przypadkach dobrze, żeby wzory się powtarzały co pozwoli na uniknięcie potencjalnych kłótni przy wyborze kolorowanek;)

Kolorowanki XXL

To dobry pomysł na wyposażenie kącika dla dzieci!

Kolorowanki XXL zwane też podłogowymi mają najczęściej wymiary 120×80 cm i są wzmocnione, tak aby nie zniszczyć podłogi. Ich dużą zaletą jest to, że równocześnie kilkoro dzieci może z nich korzystać, a szansa że uda im się pokolorować całą jest niewielka;)

Taką kolorowankę wystarczy położyć na ziemi i gotowe:)

Ciekawą alternatywą dla dużych kolorowanek są kartonowe zabawki do składania takie jak domki, pojazdy, które dzieci nie tylko mogą kolorować, ale też się w nich bawić!

Kolorowanki XXL i kartonowe zabawki bez problemu znajdziecie w sklepach  internetowych, a nawet w większych supermarketach.

Weselny obrus do kolorowania

Weselny obrus do kolorowani to też rodzaj kolorowanki XXL, który sprawdzi się w szczególności na stołach prostokątnych.

Można kupić gotowe obrusy kolorowanki, ale koniecznie sprawdźcie najpierw jakie wymiary będzie miał stół dla dzieci;)

Bardziej uniwersalne są “bieżniki” do kolorowania położone na stole. Pamiętajcie tylko, że musi się on znajdować w zasięgu dziecięcych rączek! Jeśli ta opcja Wam odpowiada poszukajcie kolorowanek w rolce.

Jest jeszcze jeden sposób na obrusową kolorowankę! Cały stół dla dzieci przykrywamy po prostu papierem i pozwalamy dzieciom puścić wodze fantazji!:)

Podkładki pod talerze

Tak, tak! Dokładnie takie jakie można spotkać jedząc „na mieście”;)

Papierowe, jednorazowe podkładki pod talerze tyle, że z nadrukowanymi kolorowankami.

Takie podkładki możecie również spróbować przygotować samodzielnie i dać do druku w formacie A3 lub zbliżonym. Pamiętajcie tylko, żeby zrobić wydruk testowy i sprawdzić czy na pewno grafiki są dobrej jakości.

To rozwiązanie, jak i papierowe obrusy, ma tą zaletę, że nie tylko jest kolorowanką, ale i ochroną obrusu, stołu!

Księga gości w formie kolorowanki

Skoro już mówimy o kolorowankach weselnych warto wspomnieć o kolorowankowej księdze gości!

Przygotowujemy plakat na, którym są do pokolorowania na przykład postacie. Każdy z gości koloruje “siebie” i dopisuje życzenia;)

Ale pamiętajcie, że taka księga gości może nie być wystarczającym adresatem twórczych potrzeb dzieci i warto przygotować dla nich dodatkowe kolorowanki;)

Kolorowanki wodne

Natomiast jeśli boicie się, dać dzieciom kredki do rąk to jest jeszcze jedna możliwość!

Kolorowanki wodne. Taki produkt musicie niestety kupić już gotowy, ale ma tą zaletę że w najgorszym wypadku rozleje się trochę wody!

Jak to działa?

Pierwsza wersja to kolorowanki jednorazowe, z naniesioną na nie niewielką ilością tuszu. Dzieci malując pędzelkiem zamoczonym w wodzie rozpuszczają tusz i obrazek nabiera barw!

Druga możliwość to wodne malowanki wielokrotnego użytku. Tu obrazek przykryty jest specjalnym materiałem, który pod wpływem wody staje się transparentny, a gdy tylko wyschnie ponownie zasłania obrazek i zabawę można zacząć od nowa co potrafi być wbrew pozorom całkiem wciągające;)

A czasem…

wystarczy dać dzieciom po prostu czyste kartki i kredki!

 

Góra strony