Weselny kącik zabaw dla dzieci

Kącik zabaw dla dzieci to to, co tygryski i dzieci lubią najbardziej;)

Zorganizowanie kącika dla dzieci to odpowiedź na wiele potrzeb nie tylko dzieci i ich rodziców, ale i Waszych !
Dlaczego? Bo największym weselnym wrogiem dzieci jest nuda i „nie wolno”.  Dzieci, gdy się nudzą stają są niezwykle kreatywne, a taka kreatywność może stać się wrogiem młodej pary;)

Weselne sposoby na walkę z nudą

Pierwszym jest zaangażowanie dzieci podczas ceremonii zaślubin jako małych pomocników.

Kolejnym rozwiązaniem jest przygotowanie weselnej paczki gadżetów dla dzieci.

Warto również zadbać o oddzielny stół dla dzieci.

Ale jeśli tylko macie możliwość stóżcie kącik dla dzieci!
Miejsce, w którym dzieci będą mogły bawić się po swojemu na własnych zasadach nawet do białego rana!

Jak zorganizować weselny kącik zabaw dla dzieci?

Kącik zabaw powinien być takim miejscem, z którego dzieci nie będą chciały wyjść do białego rana!
Niezależnie od budżetu jaki chcecie na ten cel przeznaczyć warto, aby była to przestrzeń bezpieczna i pełna atrakcji dla dzieci w różnym wieku. Miejsce, gdzie będzie można poszaleć ale i odpocząć.

Szykując kącik zabaw ustalcie ile dzieci i w jakim wieku będzie Waszymi gośćmi oraz jakie atrakcje dla dzieci już zaplanowaliście. Jeśli będziecie zatrudniać opiekunkę do dzieci to również z nią skonsultujcie swoje pomysły tak, aby się nie dublowały.

Skoro kącik zabaw ma być miejscem “tylko” dla dzieci, w którym wszystko wolno to musi być jasno określone gdzie jest jego początek i koniec. Jak to zrobić? Można wytyczyć to miejsce na przykład za pomocą girland, serpentyn czy balonów z helem.

Co w takim razie wewnątrz kącika zabaw?

Przede wszystkim trochę miejsca do szaleństwa;) ale przydadzą się też poduszki, pufy czy koce na których najmłodsi goście będą mogli chwilę odpocząć czy usiąść w takcie zabawy.

Warto również przygotować namiot np typu tipi, czy duży tekturowy domek/zamek, w którym dzieci nie tylko będą mogły się bawić, ale też na chwilę schować przed weselnym szaleństwem. Jeśli natomiast dysponujecie odpowiednią ilością miejsca można pokusić się o przygotowanie namiotowego miasteczka, w którym każde z dzieci będzie miało swoje miejsce do zdrzemnięcia się!

Przyda się również stolik, na którym będzie można rysować, czy spełniać się artystycznie.

To również dobre miejsce na przygotowanie przebrań dla najmłodszych! Pozwólcie wcielić się dzieciom w ulubionych bohaterów, a zabawa pochłonie je na długo! A skąd wziąć przebrania? Można wypożyczyć, ale można też przygotować trochę materiałów plastycznych, tkanin i pozwolić najmłodszym tworzyć!

Jeśli chcecie, aby dzieci same się bawiły w kąciku zabaw muszą tam znaleźć inspiracje!
Sprawdzą się bańki mydlane, rożki z konfetti, kredki, kolorowanki i zmywalne tatuaże.
Gry planszowe, klocki i książeczki zajmą dzieci na pewno!
Ale to często dzieci mają na co dzień dlatego warto zapewnić gry w wersji plenerowej czy też XXL takie jak duże kręgle, warcaby czy kółko i krzyżyk. Niby nic specjalnego, ale sam fakt, że są większe niż zazwyczaj zachęca do zabawy!

Czy kącik zabaw to dobre miejsce na jedzenie? i tak i nie;) Jeśli znajduje się trochę dalej od stołów to warto, żeby znalazły się tam napoje i drobne przekąski najlepiej takie, które gdy się wywrócą w ferworze zabawy nie narobią większego bałaganu i które dzieci będą w stanie samodzielnie sobie nabierać. Natomiast jest to dobre miejsce jeśli planujecie przekąski czy słodkości specjalnie dla dzieci! Na przykład stół pełen słodkości.

Ciekawym pomysłem na atrakcje w kąciku dla dzieci jest przygotowanie kina plenerowego! Wystarczy rzutnik i kawałek białej ściany czy nawet prześcieradła (większość sal weselnych dysponuje i rzutnikami i ekranami). Koc, poduszki albo kartony, z których najpierw każdy szykuje sobie samochód i mamy kino! Już tylko wybrać bajkę, rozdać popkorn i dorośli mogą się spokojnie pobawić przez kolejną godzinę lub dwie.

Gdzie zorganizować kącik zabaw dla dzieci?

Idealnie będzie wydzielić miejsce do, którego wstęp będą miały tylko dzieci. Najlepiej jak to będzie trochę z boku ale tak, aby najmłodsi mogli w każdej chwili bez problemu znaleźć rodziców! Może to być gdzieś w rogu sali, w pomieszczeniu czy na korytarzu obok sali weselnej. Jeśli do dyspozycji gości będzie ogród to zdecydowanie jest to miejsce, które dobrze spełni tą funkcję.
Kącik zabaw na dworze to również możliwość zapewnienia dodatkowych atrakcji takich jak pisanie kredą, czy zabawy z balonami z wodą!

Wybierając miejsce weselnego kącika zabaw dla dzieci skonsultujcie się koniecznie z menadżerem obiektu. Warto, aby było to takie miejsce, w którym np rozlane picie nie będzie problemem;)

Zastanawiacie się jak może wyglądać przestrzeń dla dzieci na weselu? Zapraszam na mojego Pinteresta, gdzie znajdziecie wiele inspiracji!

Ps. No i pamiętajcie o balonach. Nie może ich zabraknąć w kąciku dla dzieci!

Góra strony